The draw has been made for the second round of the Buildbase FA Vase.

The ties are set to take place on Saturday 3rd November. Winners will receive £900 in prize money, with losing teams receiving £300.

The draw is as follows:

1 Hallam v Hebburn Town
2 Vauxhall Motors v Runcorn Town or Guisborough Town
3 Staveley MW or Silsden v Bedlington Terriers
4 Newcastle Benfield v 1874 Northwich
5 Avro v Squires Gate
6 Winterton Rangers v Dunston UTS
7 Irlam v Hemsworth MW
8 Barton Town v Shildon
9 Garstang v Sunderland RCA
10 Thackley v West Auckland Town
11 Stockton Town v Nelson or Ashington
12 Prestwich Heys v Northwich Victoria
13 Westfields v Romulus or Wellington FC
14 Shepshed Dynamo v Blidworth Welfare
15 Worcester City v Desborough Town
16 Cadbury Athletic v Heather St Johns
17 Coventry United v Boldmere St Michaels
18 Sporting Khalsa v Hucknall Town
19 Quorn v Eastwood Community
20 Wolverhampton SC v Ilkeston Town
21 Walsall Wood v Dronfield Town
22 Lye Town v Brocton
23 Stourport Swifts v NKF Burbage
24 Hinckley v Hereford Lads Club
25 Leicester Nirvana v Saffron Dynamo or Bottesford Town
26 Biggleswade v Norwich CBS
27 Cogenhoe United v Leighton Town
28 Buckingham Athletic or FC Clacton v Kirkley & Pakefield
29 Great Yarmouth Town v Godmanchester Rovers
30 Little Oakley or Enfield 1893 v Leverstock Green
31 Redbridge v Sleaford Town or Peterborough Northern Star
32 Hullbridge Sports v Irchester United
33 Wellingborough Town v Tring Athletic
34 May & Baker Eastbrook Community v Swaffham Town
35 Stowmarket Town v Baldock Town
36 Colney Heath or Histon v Woodbridge Town
37 Wantage Town v Deeping Rangers
38 Wodson Park v Holbeach United
39 Newport Pagnell Town v Thame Rangers
40 Chertsey Town v Horndean
41 Sutton Common Rovers v Horley Town
42 Abbey Rangers v Lordswood
43 Chichester City v Windsor
44 Kensington Borough v Erith Town
45 Steyning Town Community v Banstead Athletic
46 AFC Croydon Athletic v AFC Uckfield Town
47 Spelthorne Sports v Sheppey United
48 Badshot Lea v St Panteleimon or Cray Valley (PM)
49 Crowborough Athletic v Eastbourne Town
50 Corinthian v Canterbury City
51 Pagham v Peacehaven & Telscombe
52 Bearsted v Newhaven
53 Southall v Chatham Town

54 Sholing v Malmesbury Victoria
55 Exmouth Town v Cadbury Heath
56 Almondsbury v Hamble Club
57 Bodmin Town v Alresford Town
58 Cheddar v AFC St Austell
59 Newport (IW) v Cribbs
60 Baffins Milton Rovers v Bournemouth
61 Brockenhurst v Bradford Town
62 Willand Rovers v Tavistock
63 Ivybridge Town or Holyport v Saltash United
64 Hamworthy United v Falmouth Town

Baltic Publications Limited

Contact Us

Editor: Chris Brookes

t: 0191 442 1001

e: cbrookes@balticpublications.co.uk

Gear House, Saltmeadows Road, Gateshead, Tyne & Wear. NE8 3DA

Get in touch

11 + 15 =

© 2017 Baltic Publications.